ZESPÓŁ
Inżynierowie i artyści
Kim jesteśmy od A do Z ?
Duch artystyczny, niezwykle uporządkowany. Fotografia, rysunek, malarstwo. Widzenie świata w szczegółach niedostępnych większości z nas. Anarchistka… Ma dużą łatwość zadawania pytań, które kruszą oczywistość starych organizacji. Naturalny talent w dziedzinie modelowania procesów biznesowych. Z doskonałością obiektywu Carl Zeiss Planar 50 mm f/0.7 obserwuje rzeczywistość, przemieszczając się bez wysiłku od techniki do sztuki, od liczb do ulotności słowa. Dla mniej wtajemniczonych – tego obiektywu użyła NASA do sfotografowania ciemnej strony Księżyca…
Aga jest właścicielką utrzymanej w świetnym stanie zabytkowej Yamahy Tenere 660 – która kocha tak samo czarny asfalt, jak i trudny teren.
Aktualnie zawodowy kierownik trudnych projektów, w których dobre nasłuchiwanie słabych sygnałów potencjalnych kłopotów ma duże znaczenie. Bardzo dobry dydaktyk – powszechnie lubiany przez zespół i Klientów. Jego dawniejszą miłością było projektowanie systemów zarządzania ryzykiem, z użyciem metod jakościowych oraz ilościowych.
W wolnych chwilach pracował również zawodowo jako pianista i gitarzysta, uczył biznesowego angielskiego, prowadził zajęcia wychowawcze dla młodzieży oraz wykonywał z pasją jeszcze kilka różnych zawodów. Ojciec dwójki nadaktywnych dzieci.
Zawodowy menedżer projektów innowacyjnych, najchętniej z obszaru sprzedaży, marketingu i PR. Producentka filmów. Osobowościowo najbardziej podobna do Agaty. Podobno miewa w życiu sekundy, w których nie jest uśmiechnięta – ale do tej pory nie znaleźliśmy świadków, którzy mogliby to potwierdzić. Tłumacz przysięgły z języka francuskiego, który jest jednym z siedmiu języków którymi się posługuje. Z tym uściśleniem, że jeżeli zdecydujesz się odświeżyć tę stronę, liczba ta może wzrosnąć…
Wybitny konstruktor lotniczy. Ekspert w zakresie technologii kompozytowych. Twórca unikalnego, wykonanego z tworzyw sztucznych odrzutowca dopuszczonego do lotów. Także innych samolotów. Do zespołu wniósł dużą wartość zupełnie innego spojrzenia na innowacyjny samochód elektryczny, który projektujemy. Jego wszystkie hobby krążą wokół nietrywialnych technologii wytwórczych. Edward ma zadziwiającą wiedzę i praktykę z dziedziny inżynierii. Wszyscy Go podziwiamy i szanujemy – jest dla nas silnym wzorem etyki zawodu.
Ekspert od spraw społecznych i edukacyjnych. Z wykształcenia ekonomistka i biolog. Mama ósemki niezwykłych dzieci. Jest jedną z założycielek Związku Dużych Rodzin. Twórca metodyki zarządzania przedsięwzięciami dla organizacji społecznych z której unikalności i użyteczności jesteśmy bardzo dumni. Prawie wcale nie mówi, tylko bardzo uważnie słucha. Kiedy w zespole zabiera głos w zakresie swojej specjalizacji nie ma nikogo, kto odważyłby się z Nią polemizować. Roma locuta, causa finita…
Elektronik. Pasjonat elektromobilności. W Polsce jest kierowcą samochodu elektrycznego prawdopodobnie z najdłuższym stażem. Jego konstrukcje charakteryzuje lekkość i elegancja. Potrafi o nich świetnie opowiadać, odsłaniając nam tajniki elektroenergetyki, które nie przyszłyby nam do głowy. Bardzo pracowity. Z pasją dosiada roweru, pływa i szaleje na nartach. Jeśli chcecie go poznać bliżej – poszukajcie Jego fotografii…
Wszechstronny inżynier budownictwa. Jej naturalnym żywiołem są ubłocone place budowy i kontenery służb Inżyniera Kontraktu. Pasjonują ją inwestycje liniowe, przemysłówka, duże obiekty kubaturowe oraz budowle hydrotechniczne. W rodzinie Reinvention zawdzięczamy jej procesowy model wdrożenia standardów FIDIC, który rozumie głęboko i potrafi go twórczo interpretować. Lena wygląda na genetycznie uwarunkowaną włóczęginie. Oddychamy z ulgą, gdy opowiada nie o planach, ale już zrealizowanych wakacjach. Wakacjach, w których skok na bungee z kolejki linowej w najgłębszym wąwozie Nowej Zelandii był miłym i niewiele znaczącym dodatkiem do porannej kawy.
Utalentowany inżynier i menedżer. W zespole odpowiada za robienie rzeczy niemożliwych. Jeżeli w ciągu jednej nocy trzeba poprawić błąd przegłębienia świeżo zwodowanego statku, spowodowany wadliwym konstrukcyjnie posadowieniem silnika albo w pół roku spiętrzyć Wisłę w miejscu nieprzyjaznym, to niewątpliwie w tych miejscach grupą kompetencyjną Reinvention będzie kierował Leszek. Transport ciasnymi ulicami całego okrętu podwodnego jest dla Niego tym, czym dla większość z nas niedzielna wycieczka rowerowa. W dobrej energii, którą emanuje porównywalny do Marty – oczywiście, gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby się porównywać z Martą…
Wzorowe połączenie artysty i inżyniera, w rozumieniu takim, jak definiuje to Tadeusz. Łukasz po prostu projektuje piękne samochody. I potrafi o tym świetnie opowiadać – zainteresowanych odsyłamy na YouTube. Cenimy go bardzo w zespole za harmonijne połączenie otwartości oraz umiejętność obrony swojego zdania – co przy naszych silnych charakterach i przekonaniach jest nad wyraz wartościową cechą.
Elektronik, twórca wyrafinowanych systemów radarowych. Większość z nich była wykorzystywana do sterowania urządzeniami do robienia krzywdy ciężkim, latającym przedmiotom. Skutecznie. W zespole zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa technicznego obiektów rozległych. Nikt nie potrafi tak jasno wykładać zagadnień zaawansowanych technologii mikrofalowych jak On. Większość naszych inżynierów podziwia Jego ścisły, pragmatyczny umysł i konsultuje z nim swoje wstępne koncepcje techniczno-biznesowe. Dzięki temu, jak Marian twierdzi, udaje się im uniknąć projektowania zdalnie sterowanych turbin do gaszenia świec.. Marian jest utalentowanym rzeźbiarzem i snycerzem.
Marta Szlachcic
Postrzegana jako specjalista od zasobów ludzkich. To błąd. W jej oczach zasoby przestają być zasobami, a stają się żywymi ludźmi o sercach, umysłach i skrytych, szlachetnych ambicjach zawodowych – nawet gdy podległa Jej organizacja jak zwykle liczy kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Napisalibyśmy jak Marta rozwiązuje problemy, ale nie możemy z przyczyn obiektywnych. Dla Niej nie ma problemów. W zespole ma energię pocisku przeciwpancernego z rdzeniem z zubożonego uranu. Lubimy jak nami zarządza i solidarnie udajemy, że się Jej nie boimy…
Wie wszystko o współczesnym marketingu. Wizjoner wytyczający nowe kierunki oraz linie produktowo-usługowe. Rzadkie połączenie kreatywności i uporządkowanej pracowitości, przywiązującej wagę do szczegółów. Pasje zawodowe dzieli z Żoną – menedżerem marketingu i sprzedaży wysokiego szczebla w międzynarodowych firmach. Razem hodują świetnie ułożone psy. Paweł jest pasjonatem replik broni strzeleckiej – kolekcja nie jest wielka, ale skompletowana z dużym znawstwem. Same szlachetne rasy, poczynając od P08 Parabellum wzór 1908 ze ślicznym zamkiem kolankowym, odryglowujący się przez złamanie do góry dźwigni zamkowej – ekscytujące zapożyczenie p. Lugera z karabinu maszynowego Maxima…
Utalentowany projektant biznesowych systemów operacyjnych w modelu procesowym. Jeżeli masz podejrzenia, że coś jest nie ok. w Twoim łańcuchu wartości który na końcu daje zapłacone faktury – wyślemy do Ciebie Piotrka B. Sam odkryjesz zarówno ukryte źródła niesprawności, jak i nie wykorzystany potencjał biznesowy Twojej firmy. Z Piotrem warto jest rozmawiać o systemach IT do modelowania organizacji, z zaawansowanymi symulacjami matematycznymi włącznie. Od Niego w latach 90-tych nauczyliśmy się postrzegać współczesny biznes jako ciągi jawnych lub ukrytych procesów. Piotr jest utalentowanym chemikiem i poligrafem – patrzymy z uznaniem na oba te zawody, które, przyznajmy się bez bólu, dla większości z nas pachną siarką…
Rafał Potocki
Utalentowany Interim Menedżer. Z pierwszego wykształcenia prawnik, fascynację biznesem zawdzięcza studiom w Edynburgu. Doskonale rozumie współczesne systemy handlu. Uczymy się od niego czym jest sprzedaż XXI wieku – z jej unikalną segmentacją rynków i Klientów oraz kanałów dotarcia. Wie bardzo dużo o start-upach, w tym w powstającej dopiero dziedzinie fintech. Pasjonat historii średniowiecznej, muzyki ekstremalnej oraz robotyki. Słuchamy z takim samym zainteresowanie jego historii rycerskich, jak i historii o współczesnych wynalazkach hi-tech, w szczególności o robotach, które zwykły były wymykać się spod kontroli (a nie powinny…).
Duch zespołu. Nie jest pewne czy dobry – zdania bywają podzielone. Ma w sobie kilka żyć i coś z króla Midasa – gdy się czegoś dotknie w firmie skokowo rosną przychody lub redukują się koszty. Projektant systemów biznesowych XXI wieku. Jego pasją są zagadnienia Ładu Organizacyjnego w firmach postindustrialnych. Do dziś chętnie programuje trudne fragment systemów automatyzujących przepływy danych w nowych modelach biznesowych. Uporządkowana wiedza z zakresu inżynierii technicznej oraz społecznej. Jest właścicielem 100 letniego, drewnianego Donalda, którym żegluje z dziećmi po wodach niebezpiecznych. Dla przyjemności projektuje i buduje samochody oraz napędy jachtowe, twierdząc, że bycie inżynierem to nie zawód, tylko szlachetny stan umysłu. I w rzeczach zmieniających cywilizację udowadnia, że tak jest.
Z pierwszego wykształcenia filozof-tomista. Z drugiego – architekt wyrafinowanych systemów IT w technologiach WEB. Cały czas czynnie programuje w różnych częściach świata, udowadniając codzienną pracą, że naprawdę żyjemy w globalnej wiosce, gdzie miejsce i strefa czasowa nie mają znaczenia. Ścisła dyscyplina filozoficzna nadaje Jego systemom piękno i strzelistość gotyckich katedr – nic tam nie jest zbędne, wszystko jest logiczne i podporządkowane głównemu celowi..